Dwie książki profesorów naszego Wydziału w “New Books from Poland 2021”

Wydawany przez Instytut Książki katalog „New Books from Poland” to coroczny przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce. Jego twórcy dążą do przedstawienia zagranicznym instytucjom i czytelnikom tych pozycji literatury polskiej, które mają „coś osobliwego lub niepowtarzalnego do powiedzenia światu”.

W tegorocznym katalogu wśród zaprezentowanych dzieł znalazły się m.in. książki naszych profesorów:

– Zbigniew Stawrowski, Solidarność znaczy więż AD 2020, Instytut Józefa Tischera, Kraków 2020 (o książce: link)

– Michał Gierycz, Mała pochwała katolicyzmu. Kościół i polityka w późnej nowoczesności, Teologia polityczna, Warszawa 2021 (o książce: link)

Zapraszamy do zapoznania się z całym katalogiem  “New Books from Poland 2021”