Chrześcijaństwo i demokracja A.D. 2021 – dyskusja z udziałem naszego wykładowcy

Zarówno ład konstytucyjny III RP jak i pierwotna idea integracji europejskiej zakładają, że nowoczesne demokracje zbudowane są na fundamencie etycznym złożonym z materiałów, których naszej cywilizacji dostarczyło chrześcijaństwo. Jakie znaczenie ma dzisiaj ten fundament? Czy Kościół jest jeszcze potrzebny demokracji czy raczej jest dla niej problemem? Co dzisiaj rozumiemy przez godność człowieka? W programie red. Jakuba Moroza o tych i innych problemach relacji chrześcijaństwa i demokracji, na kanwie książki Mała pochwała katolicyzmu prof. Michała Gierycza (UKSW) rozmawiają dr Maria Libura (UWM), prof. Agnieszka Nogal (UW), Marek Jurek (Christianitas) oraz autor.

Zapraszamy do obejrzenia programu: