Wydarzenie

• To wydarzenie minęło.

5. – 13. Lipca 2021 Szkoła Letnia „Polityka – Religia – Bezpieczeństwo. Konflikt i próby rozwiązania”

5 lipca - 13 lipca

Podczas tegorocznej Szkoły Letniej uczestnicy poznają różne modele relacji między religią a polityką reprezentowane w religiach monoteistycznych oraz będą zastanawiali się nad wpływem tych modeli na kształtowanie bezpieczeństwa światowego i pokoju międzynarodowego.

Grono wykładowców Szkoły Letniej Teologii Politycznej współtworzą wykładowcy naszej Uczelni, w tym Wydziału Społeczno-Ekonomicznego. Każdy dzień Szkoły będzie poświęcony innemu zagadnieniu związanemu z jedną z religii: wpływowi prawosławia rosyjskiego na politykę, związkom między religią a polityką w Stanach Zjednoczonych i Wyspach Brytyjskich, modelowi relacji między religią a polityką w islamie, chrześcijaństwu w Stanach Zjednoczonych, katolickiemu stosunkowi do polityczności, południowym źródłom polskiej tożsamości oraz katolicyzmowi w Polsce po 1989 roku.

Start:
5 lipca