Webinarium IV edycji projektu Lectio Magistralis Internationalis

11 czerwca 2021

pasquale

Szanowni Państwo ,

serdecznie zapraszamy Pracowników naukowych, Doktorantów i Studentów do udziału w webinarium IV edycji projektu Lectio Magistralis Internationalis, organizowanego przez Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Celem projektu jest refleksja nad zagadnieniami dotyczącymi aktualnych problemów świata nauki i życia społecznego oraz interdyscyplinarny dialog z udziałem Mistrzów z zagranicy. Naszymi Gośćmi byli już: prof. Massimo Borghesi (X 2020), prof. George Weigel (XII 2020) i o. prof. Stanisław Klimas OFM (II 2021). W spotkaniach uczestniczą naukowcy, doktoranci i studenci z różnych uczelni, a także przedstawiciele świata kultury z kraju i z zagranicy.

Czwarta edycja nt. „Braterstwo jako zasada polityczna: implikacje dla stosunków międzynarodowych”, odbędzie się na platformie zoom 11 czerwca, w godz. 13.00-16.00, z udziałem prof. Pasquale Ferrara, ambasadora, wysłannika specjalnego MSZ Włoch ds. Libii, profesora dyplomacji i stosunków międzynarodowych na Libera Università Internazionale degli Studi Sociali Guido Carli w Rzymie. W dyskusji panelowej głos zabiorą: dr Réka Szemerkényi – ekspert ds. stosunków międzynarodowych i polityki bezpieczeństwa, była ambasador Węgier w USA; dr hab. Krzysztof Wielecki, prof. UKSW, członek Papieskiej Akademii Nauk Społecznych w Watykanie, oraz ks. dr Mirosław Tykfer, redaktor naczelny “Przewodnika Katolickiego”.

Udział w wydarzeniu jest możliwy po wcześniejszej rejestracji poprzez ten FORMULARZ (link jest dostępny także na plakacie). Załączamy materiał graficzny o wydarzeniu, będziemy wdzięczni za jego rozpowszechnienie.
Licząc na Państwa obecność, przesyłamy serdeczne pozdrowienia w imieniu wspólnoty akademickiej Wydziału Teologicznego w Katowicach.

Z wyrazami szacunku,

dr Mariola Kozubek