Krzysztof Cebul

dr hab. Krzysztof Cebul, prof. uczelni

Dyscyplina: nauki o polityce i administracji
Instytut: Nauk o Polityce i Administracji
Katedra: Polityki Bezpieczeństwa
E-mail: k.cebul@uksw.edu.pl
Nr orcid: 0000-0002-5040-8384
Pełnione funkcje: Kierownik Katedry Polityki Bezpieczeństwa, Kierownik kierunku studiów Bezpieczeństwo Wewnętrzne

Tytuł zawodowy magistra politologii uzyskał w 2003 r. w Instytucie Politologii w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Tytuł pracy magisterskiej: Uwarunkowania wprowadzenia urzędu prezydenta w III RP.

Stopień doktora nauk humanistycznych w zakresie socjologii nadany przez Radę Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie uzyskał w 2007 r. – na podstawie rozprawy pt. Narodowy komunizm w Polsce Ludowej, napisanej pod kierunkiem prof. dr. hab. Tomasza Żyro.

Stopień doktora habilitowanego w dyscyplinie nauki o polityce i administracji uzyskał w 2019 r. decyzją Rady Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie – na podstawie monografii pt. Miejsce i rola Polski w Unii Europejskiej w świetle debat parlamentarnych w Sejmie RP w latach 2004-2011, Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Warszawa 2018, ss. 465.

Od 2009 r. pracuje w Instytucie Politologii, gdzie obecnie kieruje Katedrą Polityki Bezpieczeństwa oraz pełni funkcję Kierownika kierunku studiów Bezpieczeństwo Wewnętrzne.