Wykład prof. Marka Rozella, politologa z Waszyngtonu

07.06.2023

Zapraszamy na spotkanie z prof. Markiem Rozellem, politologiem z Waszyngtonu, który wygłosi wykład na temat przyszłorocznych wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Spotkanie odbędzie się 7 czerwca (środa przed Bożym Ciałem) w Auditorium Maximum, sala 106, o godz. 13.15.

Profesor uczelni Mark J. Rozell jest dziekanem Szkoły Nauk Politycznych (SSPG) Uniwersytetu George’a Masona w Arlington k/Waszyngtonu i kierownikiem Katedry Polityki Publicznej. Specjalizuje się w problematyce systemu politycznego USA, federalizmu oraz relacji religii i polityki. Autor lub współautor kilkunastu książek, w tym: Catholics and Politics After the 2020 Elections (New York 2022), The Oxford Handbook of Southern Politics (Oxford 2012), Federalism. A Very Short Introduction (New York 2019). Komentator polityczny m.in. dla dziennika „Washington Post”, z którym kierowana przez niego jednostka uczelniana współpracuje w zakresie ekspertyz naukowych.