Wydarzenie

17-19 listopada 2022 r. II Kongres dla Małżeństwa i Rodziny w Krakowie

17 listopada @ 08:00 - 19 listopada @ 17:00

Wydział Społeczno-Ekonomiczny UKSW jest współorganizatorem II Kongresu dla Małżeństwa i Rodziny w Krakowie zainicjowanego przez Kurię Metropolitarną w Krakowie. Pierwszy taki kongres odbył się w 2018 roku. Obrady tegorocznego kongresu zogniskowane będą wokół refleksji teologicznej nad sakramentem małżeństwa, wyzwaniom logiki sekularnej i przemian społecznych dla rozumienia istoty małżeństwa, duchowości małżeńskiej oraz tajemnicy ojcostwa i macierzyństwa.

Swój udział w kongresie potwierdzili m.in. kard. Gerhard Müller (były prefekt Kongregacji Nauki Wiary), Mary Eberstadt (Faith and Reason Institute, USA), ks. prof. Jose Granados (Veritas Amoris Project, Włochy), prof. Stanisław Grygiel (Pontifical John Paul II Theological Institute for Marriage and Family Sciences in Rome, doktor honoris causa naszego Uniwersytetu),  prof. Stephan Kampowski (Pontifical John Paul II Theological Institute for Marriage and Family Sciences in Rome), prof. Janet Smith (Sacred Heart Major Seminary in Detroit, USA), ks. prof. Jerzy Szymik (Uniwersytet Śląski). Wykłady w ramach kongresu wygłoszą również profesorowie naszego Uniwersytetu, m.in. prof. Barbara Strzałkowska (WT), prof. Agnieszka Regulska (WSR), oraz ks. prof. Piotr Mazurkiewicz (WSE).

Start:
17 listopada @ 08:00