Wydarzenie

• To wydarzenie minęło.

Zapraszamy na debatę wokół książki prof. Michała Gierycza

23 kwietnia 2021

W piątek, 23 kwietnia, odbędzie się debata wokół książki Michała Gierycza „Mała pochwała katolicyzmu. Kościół i polityka w późnej nowoczesności”, która ukazała się nakładem Teologii Politycznej. Uczestnicy dyskusji będą rozmawiać o współczesnych relacjach między Kościołem, państwem i społeczeństwem. Początek transmisji debaty o godz. 18.00. Link do wydarzenia na Facebooku  Zapraszamy!

Jaką rolę odgrywa we współczesnej polityce chadecja? Jakim językiem rozmawiać o katolickim zaangażowaniu w debatę publiczną? Czy teologiczna refleksja potrzebna jest polityce? To niektóre zagadnienia, którym przyjrzą się zaproszeni przez Teologię Polityczną goście – filozofowie i publicyści.

W dyskusji wokół książki „Mała pochwała katolicyzmu. Kościół i polityka w późnej nowoczesności” udział wezmą:

Michał Gierycz (autor książki);
Grzegorz Górny („Sieci”);
Marcin Przeciszewski (Katolicka Agencja Informacyjna);
Michał Szułdrzyński („Rzeczpospolita”);
Rafał Woś („Tygodnik Powszechny”);
Karol Grabias (Teologia Polityczna) – moderacja.

____________
Gdzie: wydarzenie ONLINE.