Studia stacjonarne i niestacjonarne (I stopnia – licencjackie)
Cel studiów i podstawowe kompetencje, wraz ze wskazaniem potencjalnych pracodawców
Oferta studiów na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne stanowi odpowiedź na dynamiczne zmiany zachodzące w rzeczywistości społecznej oraz postępujący wzrost zagrożeń. Nasi studenci otrzymują solidne przygotowanie analityczne w zakresie możliwości diagnozowania problemów i zagrożeń oraz dobierania rozwiązań adekwatnych do zaistniałych sytuacji.
Uzyskane w procesie kształcenia wiedza, umiejętności i kompetencje dają absolwentowi kwalifikacje umożliwiające staranie się o zatrudnienie przede wszystkim w administracji publicznej – ze szczególnym uwzględnieniem struktur odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, ale także, ze względu na wszechstronne przygotowanie analityczne, również w podmiotach gospodarczych.
Zalety
W ramach kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne studenci otrzymują jednolitą, ściśle zintegrowaną ścieżkę kształcenia wzbogaconą o zajęcia do wyboru.
Studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne umożliwiają uzyskanie specjalistycznej wiedzy obszarowo należącej do dziedziny nauk społecznych, obejmującej problematykę bezpieczeństwa w skali lokalnej, państwowej, regionalnej i globalnej, ukierunkowanej przede wszystkim na poznanie politycznych struktur organizacyjnych oraz wielowymiarowych oddziaływań i wzajemnych zależności podsystemów, w których funkcjonuje człowiek.
Integralną część procesu kształcenia stanowią studenckie praktyki zawodowe, które trwają 120 godzin. Celem praktyk jest przygotowanie studenta do aktywnego uczestnictwa w grupach, organizacjach i instytucjach, a także nauczenie studenta podstaw profesjonalnego postępowania, planowania i organizacji pracy.
Przy Instytucie Nauk o Polityce i Administracji aktywną działalność prowadzi Koło Naukowe Bezpieczeństwa „Justycjariusze”, w ramach którego studenci mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań dotyczących problematyki bezpieczeństwa państwa.
Zobacz naszą Uczelnię
W programie studiów
Oferta programowa zawiera m.in. następujące zajęcia:
Historia organizacji systemów bezpieczeństwa w Polsce
Wprowadzenie do kryminalistyki
Zarządzanie w sytuacjach kryzysowych
Strategie i systemy zarządzania rozwojem państwa
Gry decyzyjne
Uzupełnieniem programu są zajęcia do wyboru – jako zmienny element planu. Ich dobór w danym roku akademickim determinowany jest przez zachodzące zmiany i tendencje widoczne w przestrzeni społeczno-politycznej.
Formy studiów
Stacjonarne i niestacjonarne
Informacja na temat studiów
e-mail: i.mieszkowska@uksw.edu.pl
tel. +48 22 569 68 16, wew. 816
ul. Wóycickiego 1/3, bud. 23, pok. 226
e-mail: a.cieslewska@uksw.edu.pl
tel. +48 22 569 68 16, wew. 816
ul. Wóycickiego 1/3, bud. 23, pok. 226