Studia stacjonarne (I stopnia – licencjackie)
Cel studiów i podstawowe kompetencje, wraz ze wskazaniem potencjalnych pracodawców
W toku studiów na Europeistyce zdobywa się w szczególności interdyscyplinarną wiedzę z nauk społecznych i humanistycznych: studia bazują na dorobku takich dyscyplin naukowych jak: prawo, stosunki międzynarodowe, politologia, filozofia, socjologia, ekonomia, historia, kulturoznawstwo.
Studenci mają możliwość uzyskania pogłębionej znajomości zasad funkcjonowania Unii Europejskiej, szczególnie jego wymiaru instytucjonalno-decyzyjnego. Nie mniej ważną nabytą w czasie studiów kompetencją jest umiejętność poruszania się w charakterystycznych dla Europy zagadnieniach społeczno-kulturowe (m.in. bezpieczeństwo kulturowe, europejskie tradycje ideowe, islam w Europie)
Rezultatem tak skonstruowanych studiów są wyjątkowe umiejętności analityczne i rozumienie treści unijnych przepisów, dróg i sposobów ich przyjmowania, jak również narodowej implementacji, kulturowych wymiarów procesów społeczno-politycznych.
Uzyskane wiedza, umiejętności i kompetencje powinny pozwolić absolwentom Europeistyki UKSW na samodzielne wykonywanie pracy w administracji rządowej i samorządowej, instytucjach i organizacjach krajowych i międzynarodowych, think-tankach, organach Unii Europejskiej, organizacjach biznesowych współpracujących z krajami Unii Europejskiej, placówkach kulturalnych, oświatowych, wydawnictwach i środkach masowego przekazu oraz szkolnictwie – po uzupełnieniu wykształcenia o blok przedmiotów kształcenia nauczycielskiego (zgodnie ze standardami kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela).
Zalety
Wysoką jakość nauczania gwarantuje wykwalifikowany zespół (w tym praktycy zarządzający ogólnopolskimi i międzynarodowymi instytucjami). Europeistyka oferuje różnorodność zajęć od wykładów po tutoring – realizację projektów pod bezpośrednią opieką profesorską, dostęp do wykładów ogólnouczelnianych rozszerzających horyzonty, a także możliwość udziału w projektach badawczych i pomoc w realizacji praktyk zawodowych.
Europeistyka to także możliwość gościnnego udziału w wykładach wybitnych wykładowców z kraju i zagranicy, konferencjach naukowych, skorzystania z programów wymiany międzynarodowej czy sprawdzenia się w działalności w samorządzie studenckim lub kole naukowym.
Zobacz naszą Uczelnię
W programie studiów
Do najciekawszych przedmiotów można zaliczyć:
Europa w literaturze i filmie
Proces decyzyjny w Unii Europejskiej
Bezpieczeństwo kulturowe w Europie
Formy studiów
Stacjonarne
Informacja na temat studiów
e-mail: a.cieslewska@uksw.edu.pl
tel. +48 22 569 68 16, wew. 816
ul. Wóycickiego 1/3, bud. 23, pok. 226
e-mail: i.mieszkowska@uksw.edu.pl
tel. +48 22 569 68 16, wew. 816
ul. Wóycickiego 1/3, bud. 23, pok. 226