Studia stacjonarne i niestacjonarne (I stopnia – licencjackie)
Cel studiów i podstawowe kompetencje, wraz ze wskazaniem potencjalnych pracodawców
Na kierunku Ekonomia studenci zdobywają gruntowną wiedzę z zakresu teoretycznych podstaw mikro- i makroekonomii oraz międzynarodowych stosunków gospodarczych. Zapoznają się z podstawami logistyki i nabywają kompetencje menedżerskie. Poznają narzędzia warsztatu ekonomisty i finansisty, głównie dzięki przedmiotom takim jak zastosowanie matematyki w ekonomii, analiza finansowa, ekonometria, finanse publiczne czy rynki finansowe. Nabywają jednocześnie niezbędną w pracy ekonomisty wiedzę z obszaru prawa i zarządzania.
W ramach zajęć specjalistycznych studenci mogą wybrać ścieżkę w obszarze rachunkowości i zarządzania finansami, gdzie nabywają wiedzę z różnych działów rachunkowości, bankowości i administracji skarbowej, bądź ścieżkę w obszarze gospodarowania zasobami organizacji, gdzie zapoznają się z zasadami efektywnej alokacji czynników wytwórczych oraz zarządzania różnymi dziedzinami działalności przedsiębiorstwa (np. finansami, kapitałem ludzkim).
Absolwenci kierunku mogą zasilić profesjonalne kadry przedsiębiorstw i innych instytucji społeczno-ekonomicznych – są przygotowani do podjęcia pracy w sektorze finansowym (bankach i innych instytucjach finansowych oraz ubezpieczeniowych), w administracji centralnej i lokalnej, w organizacjach non-profit o charakterze ekonomicznym bądź finansowym, a także w ośrodkach badawczych zajmujących się analizami i prognozami ekonomicznymi. Są także przygotowani do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
Zobacz naszą Uczelnię
W programie studiów
Do najciekawszych przedmiotów można zaliczyć:
Kompetencje menedżerskie
Podstawy logistyki
Analiza fundamentalna i techniczna
Administracja skarbowa
Bezpieczeństwo obrotu gospodarczego
Formy studiów
Stacjonarne i niestacjonarne
Informacja na temat studiów
e-mail: j.swiatek@uksw.edu.pl
tel. + 48 22 569 68 58, wew. 858
ul. Wóycickiego 1/3, bud. 23, pok. 228